Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

                       ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KULLANIM KOŞULLARI


İşbu Üyelik Sözleşmesi (“Sözleşme”), İnternet üzerinden https://www.de-fashion.com/ web sitesinin ( Bundan böyle ‘’ Site’’ olarak anılacaktır.)  faaliyetlerini yürüten Kurtuluş mahallesi Çavuş Çeşme sokak No:29/204 Uşak / Merkez  adresinde ‘’DE FASHİON TEKSTİL DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  ( Bundan böyle “DE Fashion” olarak anılacaktır.) ve Site’ye Üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle “Üye’’ olarak anılacaktır.) “DE Fashion’’ veya (“Site”) ile

Siz (“Üye”) arasında aracılığıyla kurulmaktadır. İşbu Sözleşme’de Site ve Üye, ayrı ayrı “Taraf”, birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.

İletişim bilgilerimiz şöyledir:

Unvanı:                                                                                         

DE FASHION

Satıcı Adresi:

Kurtuluş mahallesi Çavuş Çeşme sokak No:29/204 Uşak / Merkez

 

Telefon:

 

Fax:

 

E-posta:

De.fashiontr@gmail.com

İnternet Adresi:

 

 

 

Sözleşmenin Konusu
 

İşbu Sözleşme’nin konusu “DE Fashion’nın sahip olduğu Site üzerinden kullanıcılara sağlanacak üyelik şartlarının ve hizmet kapsamının belirlenmesidir.
 

Üye’nin Hak ve Yükümlülükleri
 

“DE Fashion’na ait Site’ye üye olan/olmak isteyen herkesin kullanımına açık bir sitedir. Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini Sitemize girerek bu Sözleşmeyi onaylayan Üye; Site'mizde (veya mobil uygulamasında) ve kişisel veri işlemleri ve üyelik-müşteri hizmetleri hususunda yapılan bilgilendirmeleri önceden görmüş-incelemiş olmanın yanı sıra, Bilgilendirmelerde-Sözleşmede yazılı tüm bilgileri, şartları okuduğunu, anladığını, tarafına ait bütün yükümlülüklere eksiksiz ve zamanında uyacağını, keza ilgili hak ve sorumlulukları taşıyacağını, beyan ve kabul etmiş olur.
Üye, Site’nin kullanımında işbu Üyelik Sözleşmesi’nde yer alan tüm şartlara ve Site’nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara uygun hareket edeceğini kabul eder.

Üye, Site üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanırken, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile bunlarla ilgili ikincil mevzuat hükümleri ile “DE Fashion’nın hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirime uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve kanunlara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Üye’ye aittir.

 

Üye, işbu Sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı fiili nedeniyle “DE Fashion’nın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup; “DE Fashion, Üye’nin Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat, idari/adli para cezaları için Üye’ye aynen rücu hakkını haizdir. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Site’yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı eylemlerde bulunamaz; sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlarla yükleyip kilitleyemez, verileri yanıltıcı girişimlerde bulunamaz; aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu üstleneceğini kabul eder.
İşbu Sözleşme kapsamında “DE Fashion online yapılan yazışmaların yedeğinin alınması Üyelerin sorumluluğundadır. Yazışmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından ve silinmesinden “DE Fashion” sorumlu tutulamaz.

 

Gizli Bilgi 

“DE Fashion ya da Üye’nin kendisi tarafından sonlandırılan üyelik hesabına ait her türlü kayıt, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun öngördüğü koşullara tabi olarak “DE Fashion tarafından saklanabilir, ancak “DE Fashion söz konusu kayıtları üyelik sona erdiği andan itibaren silmekte serbesttir. Üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Ancak Üye’nin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme hakkı 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun 11. Maddesi gereği saklıdır. Üyelerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'ndan kaynaklanan diğer hakları ile ilgili detaylı bilgi Site’de “Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası” altında “DE Fashion tarafından Üyelerin bilgisine sunulmuştur.

Üye, Site’ye kayıt olurken, ürün satın alırken verdiği kişisel ve diğer bilgilerin doğru ve güncel olduğunu ve bu bilgilerin doğru ya da güncel olmaması halinde “DE Fashion’nın bu sebeple uğrayacağı tüm zararları eksiksiz ve derhal tazmin edeceğini kabul ve taahhüt eder.

Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için, istenilen Üyelik Bilgileri'ni ve tespit edeceğiniz şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek [Üyeliği Tamamla] vb. butonuna basmanız yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi/cep telefonu numarası ve diğer zorunlu bilgileri doğru, eksiksiz ve hatasız girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra fark ettiğiniz eksiklik/hataları ise Üye Girişi kısmından ulaşacağınız Hesabım bölümünde düzeltebilir veya Müşteri Hizmetlerimiz ile telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Site’de sunulan görsel, yazılı her türlü içerik “DE Fashion’nın fikri mülkiyetinde olup, Site’nin içeriğinde yer alan tüm yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların, seslerin her türlü telif ve fikri mülkiyet hakkı saklıdır. “DE Fashion’a ait içerikler ticari ya da şahsi amaçlar ile “DE Fashion’nın yazılı izni olmaksızın ve kaynak göstermeksizin kullanılamaz. “DE Fashion’nın yazılı izni olmaksızın, Site’de yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya link vermek yasaktır. Site’nin sayfalarının tasarımında ve veri tabanında kullanılan yazılımın her hakkı “DE Fashion’a aittir ve Üye tarafından kopyalanması veya kullanılması yasaktır. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, Üye tarafından  e-posta adresine e-posta göndermek sureti ile yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının Üye olarak Site’yi kullanma yetkisi iptal edilecektir. Üye e-bülten üyeliğinden ayrılmak istediği takdirde, e-bültenlerin altında yer alan "Bizden herhangi bir haber almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız" ifadesine tıklayarak e-bülten üyeliğinden her zaman ayrılabilir.

Dilediğiniz her zaman yukarıda belirtilen iletişim kanallarından Şirketimize yapacağınız sözlü veya yazılı bildirim ile hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin üyeliğinizi sona erdirebilirsiniz; aynı şekilde Şirketimiz de çeşitli nedenler ile üyelikleri sona erdirebilir/askıya alabilirsiniz.

Üyelerimiz arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin; (yukarıda- aşağıda) belirtilen ilgili iletişim kanallarından Şirketimize ulaşarak veya iletilerimizde belirtilen red işlemini yaparak ya da varsa yetkili mercilerce kurulan/kurdurulan sistemi kullanarak, taraflarına ticari elektronik iletişimleri durdurabilirler. Üyenin bu husustaki açık bildirimine göre belirttiği kanallar için tarafına iletişimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken işlem ve iletişimler her halükarda devam eder).

Üyelerimiz diledikleri zaman bilgisayar ve mobil cihazlarının işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısı ayarlarından çerezleri kaldırabilir ve/veya bildirimleri durdurabilirler.

Sitemizde yapacağınız bilgi güncelleme işlemleri ile herhangi bir bilgisini (iletişim bilgileri dahil) değiştiren üyelerimizin kişisel verileri ve elektronik ticari iletişim hususunda verdikleri izin değişen/yeni bilgileri için de geçerlidir. Bunun gibi iletişim tercihlerini değiştirerek herhangi bir iletişim kanalı-adresi için ticari elektronik iletişimi durduran veya ticari elektronik iletilerimizdeki red işlemini yapan üyelerimiz, üyelik sayfasında iletişim istedikleri yönünde işlem yaptıklarında, ayrıca bir izin/onaylarına gerek olmaksızın ve varsa önceki red bildirimleri dikkate alınmaksızın, burada verdikleri onaya istinaden ve fakat yine sitemizdeki üyelik sayfasından iletişim tercihini değiştirene veya herhangi bir ticari iletişim için usulunce red bildirimi yapana kadar, ilgili kanaldan ticari elektronik iletilerimizi almaya devam ederler.

Şirketimiz ve Sitemizde üye-müşteri bilgilerinin gizliliği, korunması, saklanması, işlenmesi-kullanımı ve imhası ile ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda, aşağıda muhtelif cari esasları belirtilen Gizlilik Kuralları ve Kullanım Şartları geçerlidir. Üyeler tarafından verilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşca sistemlerde ve internet altyapısında alınmıştır. Sitemizi kullanımlarınızda tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirketimiz'den bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı "şifresi"gibi bilgiler Şirketimiz tarafından tarafından görülmez ve kaydedilmez).

Sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler, keza kredi kartı ve banka kartlarına ait hassas gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.

Üyelerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması:

Site’de, ziyaretçilere bilgi ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar, reklam içerikleri yer alan linkler vb.) ile ilgili riskler Üye’ye aittir. Sitemizden ulaşılan diğer sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden, kendilerine gelen her türlü bildirimlerden ve mobil uygulamalardan bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kişisel veri saklama ve imha politikaları, servis kalitesi, kullanım şartları ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Sitemiz ile ilgili her türlü bilgi ve içerik ile bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda;

Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü şahıslara ait olanlar hariç; tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları Şirketimize aittir. Üyelerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından üyeler sorumludurlar.

Üyelerin belirtilen suretler ile bilgilenmeleri ve/veya taraflarına yapılan iletişimler, bilgilendirmeler, bildirimler, tanıtım ve reklamlar neticesi bir ürün/hizmet satın alması söz konusu olursa anılan işlem ayrıca ve kanuni usulünce satıcı/sağlayıcı ile yapacakları tüketici sözleşmesine tabidir. Tüketici sözleşmesi kendi şartlarında ve tarafları arasında uygulanır. Sitemizden alışverişlerinizde, her işlem sırasında göreceğiniz sipariş ön bilgilendirme formu-mesafeli satış sözleşmesi şartları da geçerli olacaktır.

Şirketimiz yukarıdaki konularda ve üyelerine sunacağı ürün, hizmet ve fırsatlarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce Siteden/mobil uygulamasından veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur; tüm kampanyalar duyurulan şartlarına tabidir. Tüm bu konularda ek bilgi almak için Şirketimize danışabilirsiniz.

Üyelerimizin haklı talep-şikayetleri ile her türlü başvurularını karşılamaktan memnuniyet duyarız. Mümkün olmadığı takdirde, kanuni parasal sınırlar dahilinde, yerleşim yerinizdeki İl ve İlçe Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilirsiniz.

Sözleşme Değişiklikleri
 

“DE Fashion taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu Sözleşme’de tek taraflı değişiklikler yapabilir. “DE Fashion’nın, Site’nin nihai amacı ve sunduğu hizmetler temelde aynı kalmak kaydı ile; her zaman, herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, Site’de yayımlanan fiyatlar da dahil olmak üzere hizmetin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkı vardır.

 

“DE Fashion gerek gördüğü takdirde, aynı link altında, güncellenmiş üyelik şartlarını tarih güncellemesi ile birlikte Site’de yayınlayacak, Üye’nin Site üzerinden hesabına ilk girişinde Üye’den onay alınması sağlanacaktır. Güncellenmiş üyelik şartları, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanacak olup, Site’nin veya hizmetlerin kullanımı o andan itibaren yeni üyelik şartlarına bağlanmış olacaktır.

 

Tebligat ve Bildirimler

Üye’nin “DE Fashion’na bildirdiği veya bildireceği en güncel e-posta adresi, işbu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal tebligat adresi olarak kabul edilir. Taraflar, mevcut e-posta adreslerindeki değişiklikleri 3 (üç) gün içinde diğer tarafa bildirmedikleri takdirde, eski e-posta adreslerine yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. Üye’nin kayıtlı e-posta adresi kullanılarak yapılan her türlü bildirimin, e-postanın “DE Fashion tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra Üye’ye ulaştığı kabul edilecektir.

 

Devir

Üye, “DE Fashion’nın nin Sözleşme’yi üçüncü kişilere devredebileceğini ve işbu Sözleşme ile, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun 205. Maddesi uyarınca Sözleşme’nin devrine şimdiden izin verdiğini gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 

Mücbir Sebepler


Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, “DE Fashion işbu sözleşmeyi geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar,

 “DE Fashion açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “DE Fashion’nın herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.
 

Sözleşmenin Feshi

 

İşbu sözleşme Üye'nin Üyeliğini iptal etmesi veya DE Fashion tarafından Üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. DE Fashion Üyenin Üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda Üye’nin Üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

 

Üye, işbu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder. Üye kayıt işlemini tamamladığı, ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve işbu Sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz olacaktır.

 

Garanti Vermeme

Olacaktır İşbu Sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ve ölçüde geçerli olacaktır. Firma tarafından sunulan hizmetler “olduğu gibi” ve “mümkün olduğu“ temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer tüm bilgiler dahil) sarih veya zımni, Kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır.

 

Üyelik Sözleşmesi
X